تفاوت استیل 304 و 316

تفاوت استیل 304 و 316

 

هنگام انتخاب یک ورق استنلس استیل-فولاد مارکت فولاد ضد زنگ که باید محیط های خوردگی را تحمل کند، معمولا استیل های ضد زنگ آستنیتی مورد استفاده قرار می گیرند. داشتن خواص مکانیکی عالی و همچنین مقادیر بالای نیکل و کروم در فولاد ضد زنگ آستنیتی مقاومت خوبی را در برابر خوردگی به ارمغان می آورد. به علاوه بسیاری از استیل های ضد زنگ آستنیتی دارای قابلیت جوشکاری و فرم دهی هستند. دو تا از رایج ترین فولادهای ضد زنگ استفاده شده گرید 304 و 316 هستند. برای اینکه راحت تر بتوانید تشخیص دهید کدام گرید برای کار شما مناسب تر است ، این مطلب تفاوت میان فولاد 304 و 316 را بررسی می کند.

تفاوت اصلی استیل 304 و 316 در این است که گرید 316 حاوی نیکل و مولیبدن بیشتری هست و خواص مکانیکی هردو تقریبا مشابه است.

 

نیکل و مولیبدن افزایش یافته سبب می شود که استیل 316 کمی گران قیمت تر از گرید 304 شود.

بدنه فولاد ضد زنگ 316 از نظر مقاومت در برابر خوردگی، به ویژه در برابر کلرید و محلول کلر، مقاوم تر است. این باعث می شود گرید 316 ضد زنگ به ویژه برای مکان هایی که در معرض نمک قرار دارند، مطلوب باشد.

 

آیا ارزش هزینه بیشتر را دارد؟

اگر شما یک برنامه کاربردی با خوردگی بسیار قوی داشته باشید یا به کلریدها وابسته باشید، در آن صورت پرداخت هزینه بیشتر برای استیل 316 قطعا ارزشش را دارد. در چنین پروژه هایی،استیل 316 مدت طولانی تری نسبت به گرید 304 ضد زنگ خواهد بود، که این می تواند به معنی سال های طولانی تری از عمر مفید آن باشد.

با این حال، برای پروژه هایی با اسید های ملایم و یا جایی که در معرض نمک قرار گرفتن یک نگرانی نیست، درجه 304 می تواند انتخاب خوبی باشد.

هنگام انتخاب ماده ای برای پروژه های صنعتی خود، مطمئن شوید که همه عوامل فرایند و محیط زیست را در نظر گرفته اید. اگر کارخانه تولیدی شما در ساحل یا نزدیک ساحل قرار داشته باشد، هوای دریایی شور می تواند به فلزی که نسبت به کلرید ها مقاوم نیست، صدمه بزند.

به طور کلی، اگر شما نیاز به مقاومت در برابر خوردگی بالا دارید، 316 می تواند ارزش هزینه بیشتر را داشته باشد. برای بسیاری از پروژه های دیگر، استیل 304 کاملا مناسب خواهد بود.

 

در اینجا برای اطلاعات بیشتر شما چند مورد دیگر از تفاوت های استیل 316 و 304 را بیان کرده ایم:

 

خرید ورق استیل 304-فولاد مارکت برخی از مواردی که ورق استیل 304 می تواند انتخاب بهتری باشد:

  • جاهایی که نیازمند فرم دهی بالایی هستند. محتوای مولیبدن بالاتر در گرید 316 می تواند اثرات نامطلوبی بر شکل پذیری آن داشته باشد.
  • پروژه هایی که مسائل مالی اهمیت زیادی در آن دارد. گرید 304 معمولا ارزان تر از گرید 316 است.

 

ورق استیل 316-فولاد مارکت برخی از مواردی که ورق استیل 316 می تواند انتخاب بهتری باشد:

  • زمانی که محیط شامل مقدار زیادی عناصر خورنده است.
  • شرایطی که مواد زیر آب قرار می گیرند یا به طور مداوم در معرض آب هستند.
  • پروژه هایی که قدرت و سختی بیشتری نیاز است.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *