جدول قیمت تیرآهن هاش سبک و سنگین

تاریخ آخرین به روز رسانی:
(ریال)قیمتمحل بارگیریطول شاخهبرندسایزنامکد
570,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره10تیرآهن هاش سبک9245
 570,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره10تیرآهن هاش سنگین9246
 580,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره12تیرآهن هاش سبک9247
 580,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره12تیرآهن هاش سنگین9248
 265,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره14تیرآهن هاش سبک9249
 260,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره14تیرآهن هاش سنگین9250
 530,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره16تیرآهن هاش سبک9251
 250,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره16تیرآهن هاش سنگین9252
400,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره18تیرآهن هاش سبک9253
 260,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره18تیرآهن هاش سنگین9254
 590,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره20تیرآهن هاش سبک9255
 390,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره20تیرآهن هاش سنگین9256
 580,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره22تیرآهن هاش سبک9257
 490,000 بنگاه تهران12 متریترک / کره22تیرآهن هاش سنگین9258

بدلیل نوسانات قیمت ها ، حتما پیش از ثبت سفارش ، برای اطلاع از به روزترین قیمت تیرآهن هاش با کارشاناسان فولاد مارکت تماس بگیرید!

خرید تیرآهن هاش

تیرآهن ها در اشکال و سایزهای مختلفی وجود دارند که شایع ترین نوع آن تیرآهن I و H شکل است. آنها معمولا در ساخت و ساز، کارهای عمرانی، ماشین آلات سنگین، ساخت کامیون و سایر کارهای سنگین استفاده می شوند. تیرها بیشتر برای حمایت از سازه های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. این به دلیل توانایی آن برای مقاومت در برابر بارهای سنگین است که عمدتا در برابر خم شدن مقاوم است. تیرها معمولا نسبت به ارتفاع ، عرض ، و ضخامت اندازه گیری می شوند و قیمت اهن نیز باتوجه به این موارد مشخص می شود. به طور مثال خرید تیرآهن هاش به علت خواص منحصر به فرد آن بسیار رایج است.

موجود در انبار فولاد مارکت H تیرآهن بال پهن
خرید تیرآهن هاش

تیرآهن ها در انواع جنس آلومینیوم، استیل ضد زنگ (استنلس استیل) و نورد گرم در دسترس هستند و می توانند در طول و مشخصات دقیق شما بریده شوند. همانطور که در تصویر می بینید هر تیرآهن ازسه بخش تشکیل شده است. دو بال موازی که دو انتهای تیرآهن را تشکیل می دهد. یک تکه آهنی ضخیم، بین این دوبال که به صورت عمودی قرار دارد و به آن جان تیرآهن میگویند. در واقع فشارهای وارده بر تیرآهن ها توسط این دو عضو ( بال و جان ) تحمل می شود. اندازه تیرآهن و طول بال و جان میزان مقاومت تیرآهن را در برابر خمش و بارهای وارده تعیین می کند.

خرید از فولاد مارکت

فولاد مارکت با بیش از ده سال سابقه در زمینه خرید و فروش تیرآهن هاش سبک و سنگین، عرضه کننده تیرآهن هاش بال پهن از معتبرترین کارخانه ها با بهترین قیمت است. در جداول بالا می توانید قیمت تیرآهن هاش اصفهان ، قیمت تیرآهن هاش سنگین و تیرآهن هاش سبک دو برند ترک و کره را مشاهده کنید. حتما پیش از خرید تیرآهن هاش یا خرید اهن و ثبت سفارش با مشاوران فروش ما تماس بگیرید!

تفاوت در تیرآهن ها

دو تفاوت عمده ای که در تیرآهن ها وجود دارد ، تفاوت در مقطع بال آنهاست به طوری که با وجود شباهت های بسیاری که دارند هرکدام کاربرد منحصر به فرد خود را دارند و به طور کلی دو نوع تیرآهن I و H شکل وجود دارند. این تیرآهن ها بسته به بال و عرض و استانداردهای اروپا در دسته های مختلفی قرار میگیرند. از مهم ترین و معروف ترین استانداردهای تیرآهن می توان به تیرآهن‌های IPE،INP  وIPB  اشاره کرد.

تیرآهن IPE وINP  جزء دسته تیرآهن های I شکل قرار میگیرند و تیرآهن IPB جزء گروه تیرآهن های H است که به آن تیرآهن هاش نیز گفته می شود. هرکدام از این تیرآهن ها با توجه به ویژگی ها و خصوصیاتشان کاربردهای مختلفی دارند که طبیعتا قیمت اهن آنها نیز متفاوت خواهد بود.  سوالی که برای خیلی ها مطرح می شود این است که تیرآهن هاش چیست ؟ بنابراین در ادامه تیرآهن های هاش H را بررسی می کنیم!

H , WF , INP تیرآهن

تیرآهن IPB

تیرآهن IPB که به تیرآهن هاش بال پهن نیز معروف است ، دارای مقطع H شکل است بنابراین به آن تیرآهن هاش نیز گفته می شود. این مقطع از تیرآهن در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر در بازار عرضه می شوند. طول بال ها در این تیرآهن بیشتر از تیرآهن IPE است به همین دلیل با نام تیرآهن عریض هم شناخته می شود. از آنجا که تیرآهن IPB از دوجهت کشش را تحمل می ‌کند مزایا و محبوبیت‌های بسیاری دارند. همین مساله باعث تفاوت قیمت تیرآهن IPB  با سایر تیرآهن ها شده است.

وجود جان و بال در تیرآهن می تواند باعث تحمل نیروهای فشاری شود. اما در تیرآهن هاش بال پهن IPB به علت عریض بودن بال ها ، این اجازه را به آن می دهد که تحمل قابل توجهی در خم شدن داشته باشند. عموما طول تیرآهن هاش IPB 12 متر است.

گریدهای تیرآهن IPB

این تیرآهن های بال پهن در دو گرید تولید می شوند :

  • ST37
  • ST44

کاربرد تیرآهن IPB

این تیرآهن بدلیل ظاهری که دارد ، قابلیت جوشکاری خوبی با سایر عناصر ساخت و ساز دارد. تیرآهن هاش بدلیل عریض بودن آن توانایی تحمل بارهای بسیاری دارد و به همین دلیل در مصارفی همچون ستون بندی ، ساخت خرپا ، پالایشگاه ، صنعت کشتی سازی ، پوشش سقف ، اسکله سازی و صنایع مشابه دیگر کاربرد دارد.

مزایا و تفاوت تیرآهن هاش IPB با تیرآهن های I شکل

اولین تفاوت تیرآهن هاش با تیرآهن های سری I در بال آن است که طول بال ها در این تیرآهن بیشتر است. تفاوت بعدی در این است که در بال ها هیچ گونه شیبی وجود ندارد و سطوح بالا و پایین کاملا باهم موازی هستند و به همین دلیل جوشکاری راحت تری نسبت به تیرآهن های I شکل دارند. از دیگر مزایای تیرآهن هاش یا بال پهن این است که تا فاصله 100 متر نیز کاربرد دارد اما تیرآهن های سری I فقط تا ارتفاع 30 متر استفاده می شوند.

تیرآهن IPB در برابر نیروهای برشی و خمشی بسیار مقاوم است به این ترتیب که جان تیرآهن در برابر نیروهای برشی و بال ها در برابر نیروهای خمشی مقاومت می کنند. این ویژگی ها در تیرآهن های I شکل نظیر IPE  و INP هم وجود دارد اما بدلیل کمتر بودن اندازه پهنای تیرآهن به نسبت به ارتفاع آن ، کمتر است. تیرآهن هاش همچنین دارای خواص مکانیکی خوبی است که باعث کاهش هزینه های ساخت و صرفه جویی در زمان می شود.

از آنجاییکه تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل‌ها در صنعت ساختمان شناخته شده است ، حجم استفاده از این محصول به اندازه‌ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد. انتخاب مناسب چنین کالای مهمی تاثیر بسیاری در تعیین موفقیت و شکست پروژه خواهد داشت. فولاد مارکت انواع تیرآهن های I و H (هاش) را با کمترین قیمت و بالا ترین کیفیت ارائه میدهد و در اسرع وقت تیرآهن ها ارسال می شوند.

برخی نکات مهم در خرید تیرآهن هاش بال پهن به شرح زیر است:

  • عرضه تیرآهن به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی صورت می‌پذیرد.
  • پرکاربردترین نوع تیرآهن سایزهای 14، 16 و 18 است.

از دیگر امکاناتی که فولاد مارکت در اختیار شما قرار می دهد:

  • ارائه سرتیفیکیت و برگه استاندارد اجباری تمامی برندهای داخلی برای پیمانکاران و صادرکنندگان گرامی.
  • ارائه خدماتی دیگر مانند برش تیرآهن به طول دلخواه مشتری با هوا برش و CNC.
  • تولید تیرآهن زنبوری

ابعاد و اندازه تیرآهن ها

ارتفاع بالبا حرف h مشخص می شود
ضخامت جانیا حرف ts مشخص می شود
عرض بالبا حرف b مشخص می شود
ضخامت بالبا حرف tg مشخص می شود
سطح مقطعبا حرف A مشخص می شود
وزن هر متربا حرف G مشخص می شود

یکی دیگر از علائمی که در خصوص تیرآهن ها استفاده می شود ، حرف V و  L  است. زمانی که علامت V در کنار نام تیرآهن درج شود ، به معنی تیر آهن هاش سنگین (IPBv)  و چنانچه حرف L در کنار نام تیر آهن قرار گرفت، نشان دهنده تیرآهن هاش سبک است. همچنین می توانید در جدول زیر وزن تیرآهن هاش را مشاهده کنید!

جدول وزن تیرآهن هاش

وزن (کیلوگرم)طول تیرآهن (متر)سایز تیرآهن
125شاخه 12 متری12
155شاخه 12 متری14
190شاخه 12 متری16
230شاخه 12 متری18
270شاخه 12 متری20
320شاخه 12 متری22
370شاخه 12 متری24
440شاخه 12 متری27
500شاخه 12 متری30
600شاخه 12 متری32
800شاخه 12 متری36

در هنگام خرید تیرآهن هاش یا آهن های دیگر و یا اطلاع از قیمت اهن حتما به نوع و کاربری تیرآهن توجه کنید. مشاوران فولاد مارکت آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای به شما مشتریان گرامی هستند!

[custom-related-posts title=”مطالب مرتبط” none_text=”None found” order_by=”title” order=”ASC”]

Contents

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *