لوله مبلی | خرید لوله مبلی – فولاد مارکت

قیمت لوله مبلی

تاریخ آخرین به روز رسانی:
قیمت(ریال)واحدنامکد
 550.000کیلوگرملوله مبلی3368

لوله مبلی از ورق روغنی یا همان ورق سرد با استاندارد DIN 2394(1) 94 و EN 10 219 -2 تولید می شود. با وجود اینکه اکثر لوله ها در واحد شاخه خرید و فروش می شوند ، اما معمولا قیمت لوله مبلی در واحد وزن که همان کیلوگرم می باشد به فروش می رسد. بنابراین در هنگام خرید لوله مبلی حتما به این موضوع توجه داشته باشید. گرچه قیمت لوله مبلی در واحد وزن کمی بالاتر از لوله سنگین است. ولی به دلیل ضخامت و وزن پایین‌ تر، هزینه واحد طول آنها از لوله‌های دیگر کمتر است. بنابراین در بسیاری از صنایعی که لوله با ضخامت های پایین مورد نیاز است، از لوله‌ سبک یا مبلی استفاده می‌شود. عوامل دیگری نیز در قیمت لوله مبلی تاثیر دارند از جمله نرخ دلار ، قیمت ورق روغنی و هزینه تولید این محصول .

از دیرباز تا کنون لوله ها جزء ثابت مصارف صنعتی بوده اند و بدلیل ویژگی های خوبی که دارند استفاده از آنها هر روز رو به افزایش است. این نیاز فراوان باعث شده است تا کارخانجات گوناگون شروع به تولید انواع لوله ها از جمله لوله درزدار ، لوله بدون درز ، لوله استیل ، لوله گالوانیزه و غیره کنند. همچنین یکی از پر فروش ترین انواع لوله ها ، لوله مبلی است که در صنعت ساختمان و خودرو سازی کاربردهای بسیاری دارد. برای خرید لوله مبلی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوله مبلی موجود در فولاد مارکت لوله مبلی به لوله سبک هم معروف است زیرا در واقع سبک ترین پروفیل صنعتی محسوب می شود. این لوله بدلیل خواص بسیاری خوب از جمله مقاومت زیادی که دارد در صنعت لوله و پروفیل ساختمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و امروزه خرید و فروش لوله مبلی در بازار بسیار رونق گرفته است ، زیرا استفاده از مقاطعی با مقاومت بالا که در عین حال سبک هم باشند همیشه مد نظر بوده است.

تولید لوله مبلی

لوله مبلی آبکاری شده موجود در فولاد مارکتخوشبختانه بخش زیادی از لوله های مبلی توسط کارخانجات داخلی تولید و عرضه می شوند. لوله مبلی تبریز ، لوله مبلی اصفهان ، لوله مبلی خلیج فارس ، لوله مبلی ساب ، لوله مبلی ساوه ، لوله مبلی شادآباد ، لوله مبلی صبا ، لوله مبلی گالوانیزه و لوله مبلی مشهد از جمله برترین محصولات ایرانی هستند و قیمت لوله سبک هرکدام از برندها متفاوت هستند. این کارخانجات با رعایت تمامی استانداردهای بین المللی محصولاتی با کیفیت بسیار عالی و قابلیت خمکاری بالا تولید می کند.

 

کاربرد لوله مبلی

امروزه استفاده از لوله سبک روبه افزایش است و در صنایع مختلف جای خود را پیدا کرده است. از جمله کاربرد لوله مبلی می توان موارد زیر را نام برد :

 • ساخت لوازم خانگی
 • دوچرخه و اتومبیل سازی
 • مبلمان
 • ساخت اگزوز
 • صنعت هوایی
 • گلخانه
 • ساخت کانکس و کانتینر

 

مشخصات لوله مبلی

این محصول به دلیل اینکه توسط فرآیند نورد سرد تولید می گردد دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :

 • قابلیت کشش سرد
 • خم کاری و برش کاری عالی
 • فرم پذیری بسیار مطلوب
 • جوش پذیری خوب
 • مقاومت بالا
 • دقت ابعادی مطلوب در قطر و ضخامت تولیدی
 • کیفیت سطحی مناسب
 • وزن سبک

 

نکته مهم اینکه عمل کشش جزو فرآیندهای سردکاری محسوب میشود و در نتیجه مقاومت خمشی لوله مبلی یا پروفیل را بالا میبرد ، از این رو گاهی لازم است جهت رسیدن به خواص مطلوب قطعه از عملیات حرارتی به عنوان فرآیند مکمل استفاده شود. هم چنین تغییر در مقاطع لوله مبلی از طریق عبور لوله از قالب صورت میگیرد. لوله مبلی آبکاری شده نیز تمام این مشخصات را دارا می باشد.

اگر قصد خرید لوله مبلی را دارید خوب است پیش از ثبت سفارش در مورد وزن لوله مبلی نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بهتر بتوانید

 

جدول وزن لوله مبلی بر اساس قطر و ضخامت
قطر لولهضخامت ۰.۷ضخامت ۰.۸ضخامت ۰.۹ضخامت ۱.۰ضخامت ۱.۲۵ضخامت ۱.۵ضخامت ۱.۸
لوله ۱۰۱.۰۲۲۱.۱۶۸۱.۳۱۴۱.۴۶۰۱.۸۲۵—–—–
لوله ۱۳۱.۳۴۴۱.۵۳۶۱.۷۲۸۱.۹۲۰۲.۴۰۰۲.۸۵۰—–
لوله ۱۶۱.۶۵۶۱.۸۹۶۲.۱۳۰۲.۳۷۰۲.۹۵۸۳.۵۰۴—–
لوله ۱۸۱.۸۴۸۲.۱۱۲۲.۳۷۶۲.۶۴۰۳.۳۰۰۳.۹۴۲—–
لوله ۲۰۲.۰۵۸۲.۳۵۲۲.۶۴۶۲.۹۴۰۳.۶۷۲۴.۳۸۰—–
لوله ۲۲۲.۴۷۸۲.۸۳۲۳.۱۸۶۳.۵۴۰۴.۴۲۲۴.۸۱۸—–
لوله ۲۵۲.۶۰۴۲.۹۷۶۳.۳۴۸۳.۷۲۰۴.۶۵۰۵.۴۷۸—–
لوله ۲۸۳.۰۰۰۳.۴۳۲۳.۸۵۸۴.۲۹۰۵.۳۵۸۶.۱۳۲۷.۳۵۰
لوله ۳۲۳.۳۰۰۳.۷۶۸۴.۲۴۲۴.۷۱۶۵.۸۹۲۷.۰۰۸۸.۴۰۰
لوله ۳۵۳.۵۸۲۴.۰۹۲۴.۶۰۲۵.۶۵۸۷.۰۶۸۷.۶۶۲—–
لوله ۳۸۳.۹۶۰۴.۵۲۴۵.۰۸۸۵.۶۵۸۷.۰۶۸۸.۳۲۲—–
لوله ۴۲۴.۳۹۲۵.۰۷۶۵.۶۴۶۶.۲۷۶۷.۸۴۲۹.۱۹۸—–
لوله ۴۵۴.۳۰۸۴.۹۲۰۵.۵۳۸۶.۱۵۶۷.۶۹۲۹.۸۵۲—–
لوله ۴۸۴.۹۰۵۵.۶۰۶۶.۳۰۷۷۸.۲۶۰۱۰.۵۱۲—–
لوله ۵۰۵.۱۴۲۵.۸۸۰۶.۶۱۲۷.۳۵۰۹.۱۸۶۱۰.۹۵۰—–
لوله ۵۵۵.۶۲۰۶.۴۰۰۷.۲۰۰۸.۰۰۰۱۰.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۴.۴۰۰
لوله ۶۰۶.۱۰۰۷.۰۰۰۷.۸۰۰۸.۷۰۰۱۰.۹۰۰۱۳.۱۰۰۱۵.۷۰۰
لوله ۶۵۶.۶۰۰۷.۶۰۰۸.۵۰۰۷۹.۵۰۰۱۱.۸۰۰۱۴.۲۰۰۱۷.۰۰۰
لوله ۷۰۷.۱۰۰۸.۱۰۰۹.۲۰۰۱۰.۲۰۰۱۲.۷۰۰۱۵.۳۰۰۱۸.۴۰۰
لوله ۷۵۷.۶۰۰۸.۷۰۰۹.۸۰۰۱۰.۹۰۰۱۳.۶۰۰۱۶.۴۰۰۱۹.۷۰۰
لوله ۷۶۷.۷۰۰۸.۸۰۰۱۰.۰۰۰۱۱.۱۰۰۱۳.۸۰۰۱۶.۶۰۰۲۰.۰۰۰

برای خرید لوله مبلی ، استعلام قیمت لوله مبلی و هرگونه سوال درباره فروش لوله مبلی میتوانید با کارشناسان ما در فولاد مارکت در ارتباط باشید.

 

Contents

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *