ورق آجدار | خرید ورق آجدار – فولاد مارکت

خرید ورق آجدار

ورق آجدار نوعی از ورق گرم میباشد که دارای بر آمدگی های روی ورق میباشد ، که به اصطلاح به آن گل ورق آجدار گفته میباشد. در مکان های شیبدار و نزدیک پرتگاه خرید ورق آجدار رایج است.

ورق آجدار نوعی ورق گرم است که بیشتر برای سطوح شیبدار یا نزدیک پرتگاه استفاده می‌شود تا از سرخوردن افراد و یا اشیاء جلوگیری کند.

برجستگی های پراکنده شده در سطح ورق ، معمولا به شکل بادامی ، الماسی و یا اشکال دیگر طراحی شده است. سقف‌های شیروانی نمونه ای از کاربرد این محصول است.

ورق آجدار-فولاد مارکتنوعی از ورق آجدار که در بازار داخلی بیشترین کاربرد را دارد مشهور به ورق آجدار گل بادامی میباشد.
مورد استفاده ورق آجدار بیشتر در سطوحی میباشد که استحکاک کم باشد و نیاز به این میباشد که سطحی با ورق آجدار پشتیبانی شود که از سر خوردن افراد و اشیاء جلو گیری شود.

 

شایان ذکر است که بدلیل نوسانات شدید بازار ارز، برای دریافت قیمت های به روز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید!

قیمت ورق آجدار

تاریخ آخرین به روز رسانی 1402/09/15

قیمت (ریال)ابعادضخامتنامکد
300.0001000*20001ورق آجدار1221
300.0001000*20002ورق آجدار1222
300.0001500*60003ورق آجدار1223
300.0001500*60004ورق آجدار1224
300.0001500*60005ورق آجدار1225

برای استعلام آخرین قیمت ورق آجدار و خرید ورق آجدار می توانید با کارشناسان ما در فولاد مارکت در ارتباط باشید. همچنین در صورت داشتن هر نوع سوال درباره نحوه فروش ورق آجدار می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ایجاد ورق آجدار

در این فعالیت ورق آجدار به روش نورد گرم ( Hot Rolling ) تولید می‌شود؛ در روش نورد گرم ، ابتدا شمش فولادی از نوع تختال (اسلب) با مقطع و طول مشخص به درون کوره‌های پیش گرم ریخته شده و پس از رسیدن به درجه حـرارت مورد نظر و عبور از قفسه‌های پوسته‌زدایی و نورد ابتدایی ، مقطع آن کاهش و طول آن افزایش می‌یابد و نهایتاً با عبور از قفسه‌های نورد پایانی و انجام عملیات آج‌زنی به شکل ورق آجدار با ضخامت ۱.۵ تا ۱۰ میلیمتر تولید شده و به صورت کلاف ( Coil ) و یا برش‌ ( Sheet ) متر بسته‌بندی می‌گردند.
اسلب ( Slab ) یا تختال ، قطعه‌ای مکعب مستطیل شکل و از فرآورده‌های میانی نورد فولاد است که معمولاً دارای ضخامت ۲۳۰ میلیمتر، عرض ۱.۲۵ متر و طول ۱۲ متر می‌باشد.

کاربرد ورق آجدار

از طرفی با توجه نوع ضخامت و استقامت ورق آجدار

از این نوع ورق ها برای :

1- کف کشتی‌ها

2- پل‌ها

3- پله‌ها

4- کف اتاق کامیون‌ها و وانت بارها

5- کف زمین‌های در حال عملیات ساخت و یا راه سازی که به صورت موقت باید عبور و مرور از روی آنها انجام گیرد

6- ساخت پله‌های اضطراری

7- ساخت دستگاه های صنعتی کارخانجات و غیره به کار می‌روند.

انواع ورق های آجدار

ورق های آجدار تحت عنوان ورق‌های شطرنجی ( Chequred Sheet ) ، ورق‌های برجسته ( Embossed Sheet ) و ورق‌های کف‌سازی ( Durbar Floor Sheet ) نیز معرفی می‌شوند.

برجستگی‌های ایجاد شده در سطح ورق ، معمولا به شکل بادامی ، لوزی ، عدسی ، قطره‌ای ، شطرنجی و یا اشکال دیگر می‌باشد.

ورق آجدار- فولاد مارکتمزایای ورق آجدار

سطح براق و انعطاف پذیری بالا در عین حال استحکام بالای این نوع ورق به خاطر طراحی‌های روی سطح آن از ویژگی‌ اصلی نسبت به دیگر ورق‌ها است.
همچنین ورق آجدار به راحتی قابل تغییرشکل و خم شدن هستند و حتی با توجه به نیاز مشتریان برای برخی اهداف تزئینی نیز بکار برده می‌شوند.

استاندارد ورق آجدار

ورق های آجدار معمولا در ضخامت های ۱.۵ میلی متر تا ۱۰ میلی متر و در ابعاد ۲*۱ متر و ۶*۱.۵ متر و ۶*۲ متر تولید می شوند.

تولید ورق آجدار

ورق آجدار در کشور به صورت فابریک تولید نمیشد و به صورت پِرسی از ورق ساده بود ، که البته در سال 1395 کارخانه فولاد مبارکه شروع به تولید ورق آجدار با ضخامت 2 میلیمتر نموده است وتا حدی نیاز به ورق آجدار در این سایز را مورد پوشش قرار داده است.
با توجه به این شرایط آهن مرکزی اقدام به واردات ورق آجدار از سایز 1.8 الی 12 میلیمتر به صورت ابعادی که از رول ورق آجدار بریده میشود و یا صورت SHEET ( اصطلاحا ورق آجدار فابریک ) با عرضهای 1000-1250-1500 ساخت کشورهای روسیه ،کره ، چین و… است.

در فولاد مارکت انواع ورق آجدار در ابعاد استاندارد کارخانه یا مطابق با ابعاد و اندازه های مد نظر شما عرضه می شود. برای سفارش و خرید ورق آجدار و اطلاع از قیمت ورق آجدار  و همچنین هرگونه سوال درباره نحوه فروش ورق آجدار میتوانید به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید.همچنین برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با ما تماس بگیرید.

Contents

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *